Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzili na rynek 150 ton tytoniu – grupa rozbita przez służby

Data publikacji 14.08.2017

13 osób zajmujących się przestępstwami akcyzowymi zatrzymali policjanci kaliskiego CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Urzędu Celno-Skarbowego. Funkcjonariusze zlikwidowali 8 magazynów przechowywania papierosów i alkoholu, maszynę do cięcia tytoniu, prawie milion papierosów, 5 ton tytoniu i niemal 1000 litrów spirytusu. 8 osób w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Od kilku miesięcy policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Kalisza rozpracowywali grupę przestępczą, która trudniła się wprowadzaniem nielegalnego tytoniu i alkoholu na polski rynek. Kiedy policjanci mieli wystarczającą ilość informacji przygotowali się do jednoczesnych zatrzymań w kilku miejscowościach na terenie województw wielkopolskiego i łódzkiego. Wspólnie z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wkroczyli jednocześnie pod wytypowane adresy. Zatrzymanych zostało 13 osób. Policjanci zlikwidowali magazyny i krajalnie tytoniu, jak też zabezpieczyli prawie milion papierosów, 5 ton tytoniu i niemal 1000 litrów spirytusu. Policjanci już wiedzą, że grupa mogła wprowadzić na rynek 150 ton nielegalnego tytoniu.

Ośmiu osobom w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem wyrobami spirytusowymi oraz tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wobec 6 osób Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec 4 osób prokurator zastosował poręczenie majątkowe, dozory policji i zakazy opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Wszystkie czynności policjanci wykonują pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CBŚP

  • Zabezpieczony tytoń
  • Zabepieczony towar
  • Likwidacja linii produkcyjnej krajanki tytoniowej
  • Likwidacja linii produkcyjnej krajanki tytoniowej
  • Likwidacja linii produkcyjnej krajanki tytoniowej
  • Likwidacja linii produkcyjnej krajanki tytoniowej

Film Wprowadzili na rynek 150 ton tytoniu – grupa rozbita przez służby

Pobierz plik Wprowadzili na rynek 150 ton tytoniu – grupa rozbita przez służby (format mp4 - rozmiar 9.49 MB)

Powrót na górę strony