Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczna policjantka na podium w Los Angeles

Data publikacji 16.08.2017

Dwa srebrne medale w biegach, brązowy medal w biathlonie indywidualnie i srebrny medal również w biathlonie drużynowo wywalczyła podkom. Aleksandra Szyszka (wcześniej Saraceń) z Laboratorium Kryminalistycznego KSP podczas sierpniowych Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków w Los Angeles. To już czwarty występ policjantki z Warszawy w tej prestiżowej imprezie.

Od 8 do 16 sierpnia br. w Los Angeles rozgrywane były Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków. Ceremonia otwarcia World Police & Fire Games odbyła się 7 sierpnia w  Memorial Coliseum. Stołeczna policjantka uczestniczyła w tych zawodach już po raz czwarty. Niełatwo jej było przygotować się do tej imprezy, bo zaledwie kilka miesięcy temu urodziła dziecko i czasu na trening było niewiele.

Mimo to występy podczas tegorocznych zawodów zakończyły się dla niej kolejnym sukcesem. Zdobyła dwa srebrne medale w biegu crossowym na 5 km w kategorii - kobiety 35+ i w biegu na stadionie na dystansie 5 km w kategorii – kobiety 35-39. Pierwszy dystans pokonała w czasie 00:22:20:236 ustępując jedynie Almudenie Suarez. Natomiast na stadionie przybiegła w czasie 00:22:20:144 tuż za Esther Rivas.

Ostatniego dnia zawodów do swoich zdobyczy medalowych stołeczna policjantka dorzuciła jeszcze brązowy medal w biathlonie indywidualnie i srebrny medal również w biathlonie lecz w drużynie z podinsp. Maciejem Wojciechowskim z WSPol.

W Igrzyskach w Los Angeles brało udział ponad 8 tys. zawodników, zarówno czynnych, jak i emerytowanych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej z ponad 70 krajów. Sportowcy zmierzyli się w 65 różnych dyscyplinach. Zawody oglądało na żywo około 50 tys. widzów.

(KSP / mw / foto z archiwum prywatnego Aleksandry Szyszki)

  • Aleksandra Szyszka podczas biegu
    Aleksandra Szyszka podczas biegu
  • Aleksandra Szyszka na podium
    Aleksandra Szyszka na podium
  • Aleksandra Szyszka po zdobyciu srebrnego medalu
    Aleksandra Szyszka po zdobyciu srebrnego medalu
Powrót na górę strony