Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Łabiszyna eskortowali rodzącą kobietę

Data publikacji 16.08.2017

Łabiszyńscy mundurowi, podczas sprawdzania drożności ulic po nawałnicy, zostali poproszeni o pomoc przez jednego z kierowców. Mężczyzna wiózł do szpitala żonę, która zaczęła rodzić. Policjanci na sygnałach zapewnili pilotaż, dzięki czemu kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów.

W sobotę, 12 sierpnia br., policjanci z posterunku w Łabiszynie, pow. żniński, w godzinach porannych sprawdzali drożność dróg i ulic po wieczornej nawałnicy. Wówczas do mundurowych zwrócił się o pomoc jeden z kierowców. Poinformował, że wiezie do szpitala w Szubinie rodzącą żonę. Musiał jednak zawrócić, gdyż droga była nieprzejezdna. Zatarasowały ją powalone drzewa.

Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o pilotażu pojazdu do Żnina, gdzie znajdował się inny szpital. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie o podjętych czynnościach poinformowali dyżurnego. Ten z kolei o nadjeżdżającej pacjentce powiadomił dyspozytora pogotowia ratunkowego. Mundurowi sprawnie poprowadzili samochód z rodzącą kobietą prosto do placówki służby zdrowia. Pomimo utrudnień panujących na drogach, przyszła mama na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

(KWP w Bydgoszczy / mk)

Powrót na górę strony