Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szcześliwy finał poszukiwań dwóch nastolatek

Data publikacji 16.08.2017

Przez kilka godzin policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli poszukiwali dwóch 13-letnich dziewczynek, które uciekły z domu. Nastolatki zostały odnalezione w niedzielę przed godziną 15:00 na terenie działki w pobliżu miejscowości Opiesin w gminie Zduńska Wola.

O tym, że dwie koleżanki nie wróciły do swoich domów powiadomiły policję w niedzielę rano (13.08.br.) sprawujące nad nimi opiekę matka i babcia. Z ich relacji wynikało, że małoletnie wyszły z miejsca zamieszkania w godzinach wieczornych w sobotę. W poszukiwania, które rozpoczęto natychmiast po zgłoszeniu, zaangażowani byli policjanci prewencji, sekcji kryminalnej i zespołu ds. nieletnich.

W jednostce w związku z poszukiwaniami ogłoszono alarm, aby do poszukiwań zaangażować maksymalną ilość funkcjonariuszy. Użyto również psa służbowego. Prowadzone działania policji pozwoliły odnaleźć dziewczynki po kilku godzinach od zgłoszenia. Odnaleziono je na terenie zarośniętej krzakami działki około półtora kilometra od miejsca zamieszkania. Dziewczynki nie potrafiły podać powodów swojej ucieczki. Małoletnie przekazano pod opiekę rodziny.

(KWP w Łodzi / ig)

Powrót na górę strony