Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za przemyt narkotyków wartych 240 tys. zł

Data publikacji 17.08.2017

Policjanci z Bydgoszczy z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli 2 kg substancji MDMA, z której można by wytworzyć około 12 tys. tabletek extasy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków wynosi około 240 tys. złotych. Podczas działań policjanci zatrzymali 44-latka, u którego znaleźli MDMA. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia zbrodni wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznych ilości substancji psychotropowych.

Funkcjonariusze z bydgoskiego zarządu CBŚP zebrali informację, z której wynikało, że 44-latek może być zamieszany w międzynarodowy handel środkami psychotropowymi. Trop prowadził do jednego z  hoteli na terenie powiatu mogileńskiego. Tam mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przeszukania wynajmowanego przez niego pokoju, funkcjonariusze znaleźli w plecaku 2 kg skrystalizowanej substancji. Wszystko wskazuje na to, że narkotyki trafiły do Polski z Niemiec.

Zabezpieczone środki  poddano szczegółowej analizie w laboratorium kryminalistycznym. Badania potwierdziły przypuszczenia policjantów, że jest to substancja psychotropowa w postaci MDMA. Jak wynika z ustaleń policjantów, z takiej ilości substancji można wyprodukować około 12 tys. sztuk tabletek extasy.  Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego środka wynosi około 240 tys. złotych.

Po doprowadzeniu zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Mogilnie prokurator ogłosił mu zarzuty. Dotyczą one wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości substancji psychotropowych. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany 44-latek został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z bydgoskiego zarządu CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

(CBŚP/ mw)

  • wynik przeprowadzonych badań
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
Powrót na górę strony