Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niedoszli samobójcy uratowani

Data publikacji 17.08.2017

Dzięki szybkiej reakcji, sprawnemu działaniu i dobrej znajomości własnego rejonu policjanci uratowali życie czterem niedoszłym samobójcom. Złotoryjscy mundurowi w porę odnaleźli mężczyznę, który opuścił dom z zamiarem odebrania sobie życia. Funkcjonariusze z Piotrkowa Trybunalskiego w ostatniej chwili zdjęli śmiertelną pętlę z szyi 49-latka. Z kolei dzielnicowa z II Komisariatu Policji w Kielcach błyskawicznie dotarła do 38-latka, który w rozmowie telefonicznej z psychologiem zapowiadał, że chce się zabić. W podobnej sytuacji białostoccy policjanci odnaleźli i uratowali 36-letniego mężczyznę. Znalezionych przekazano pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, 16 sierpnia br., kilka minut przed godziną 9.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek powiatu. Jej 35-letni mąż we wczesnych godzinach rannych wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia.

Policjanci natychmiast zaczęli sprawdzać najbliższą okolicę i miejsca, w których mógł przebywać mężczyzna. Po około trzech godzinach funkcjonariusze odnaleźli niedoszłego samobójcę na terenie kompleksu leśnego, kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

35-latkowi została udzielona specjalistyczna pomoc medyczna.

***

Tego samego dnia, w południe, dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał informację, że jeden z mieszkańców osiedla Wyzwolenia grozi, iż samobójstwo. Pod wskazany adres natychmiast skierowano wywiadowców.

Na klatce schodowej jednego z bloków policjanci zobaczyli mężczyznę  wiszącego na przewodzie elektrycznym. Policjanci szybko odcięli kabel i podjęli reanimację do czasu przybycia fachowej pomocy. Pogotowie ratunkowe zabrało 49-letniego piotrkowianina do szpitala. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zapobiegli tragedii.

***

Około godziny 15:00, do kieleckich policjantów zadzwonił psycholog pełniący dyżur w Centrum Interwencji Kryzysowej. Z przekazanych informacji wynikało, że jeden z mieszkańców Kielc chce popełnić samobójstwo i może przebywać w okolicach miejskich ogródków działkowych.

W ten rozległy teren natychmiast zostali skierowani mundurowi z II Komisariatu Policji w Kielcach. Po chwili o sprawie dowiedziała się dzielnicowa, której rejon służbowy obejmuje ten obszar. Okazało się, że funkcjonariuszka zna mężczyznę prowadzącego rozmowę z psychologiem. Policjantka dotarła do planów ogródków działkowych i po kilkunastu minutach jako pierwsza odnalazła poszukiwanego 38-latka. Dzielnicowa przekazała dyżurnemu dokładne miejsce przebywania kielczanina. Skierowano tam policyjny patrol oraz zespół karetki pogotowia.

Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy. 

***

W tym samym czasie Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał informację, że mieszkaniec osiedla Wygoda chce targnąć się na swoje życie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Oddziału Prewencji Policji.

Tam funkcjonariusze w rozmowie z osobą zgłaszającą ustalili, że mężczyzna wziął ze sobą kabel i oświadczył, że idzie popełnić samobójstwo. Następnie 36-latek odszedł w kierunku pobliskiego cmentarza. Policjanci niezwłocznie udali się we wskazanym kierunku, pytając napotkane osoby o poszukiwanego.

Dzięki uzyskanym informacjom, już po kilku minutach, mundurowi zauważyli w pobliskich zaroślach 36-latka, który trzymał kabel elektryczny przerzucony przez gałąź. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do niedoszłego samobójcy. Mimo oporu ze jego strony, nie dopuścili do tragedii. Do czasu przybycia karetki mundurowi udzielali mężczyźnie wsparcia.

 (KWP we Wrocławiu / KWP w Łodzi / KWP w Kielcach / KMP w Białymstoku / mk)

Powrót na górę strony