Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamil i Krystian - bliźniacy akrobaci

Data publikacji 17.08.2017

Praktycznie przez całe życie st. post. Kamil Kłeczek i jego brat st. post. Krystian Kłeczek trenują akrobatykę sportową. Od pierwszego treningu wiedzieli, że to będzie ich największą pasją. Na trampolinie odnieśli wiele sukcesów sportowych, począwszy od tytułów Mistrza Polski w Skokach Synchronicznych, medalach na indywidualnych Mistrzostwach Polski, skończywszy na uczestnictwie w Mistrzostwach Europy. Na co dzień jeden z nich pełni służbę w Oddziale Prewencji Policji, drugi natomiast w komisariacie w Sokołowie Małopolskim.

Bracia bliźniacy akrobatykę sportową trenują od 18 lat. Przez pierwsze 4 lata zajmowali się akrobatyką na planszy, ale zmieniło się to, kiedy pierwszy raz na sali zobaczyli trampolinę. Postanowili zmienić dyscyplinę i zacząć trenować skoki na trampolinie. Od pierwszego treningu czuli się jak ryby w wodzie i wiedzieli, że właśnie to chcą robić. Ta dyscyplina pozwoliła im osiągnąć największe sukcesy sportowe. Wielokrotnie zdobyli tytuł Mistrza Polski w Skokach Synchronicznych, medale na indywidualnych Mistrzostwach Polski, skończywszy na uczestnictwie w Mistrzostwach Europy.

Wieloletnie treningi pozwoliły im osiągnąć mistrzowski poziom. Jak sami mówią: „przepisem na osiągniecie sukcesu w sporcie była ciągła - gonitwa za bratem - kiedy jednemu lepiej szła nauka elementów, osiągał lepsze wyniki na zawodach to wtedy drugi za wszelką cenę dążył do tego, aby go dogonić, była to naturalna mobilizacja i motywacja do pracy”. W skokach synchronicznych nie mają sobie równych, rozumieją się bez słów, a ich technika jest niemalże identyczna.

Krystian ponad rok temu wstąpił w szeregi Policji, aktualnie pracuje w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Kamil poszedł w jego ślady i również został policjantem. Obecnie pracuje w Komisariacie Policji w Sokołowie Małopolskim.

Lata treningów wyrobiły w nich tak ważne cechy, jak dyscyplina, systematyczność i sumienność. Do każdego treningu podchodzą bardzo poważnie, gdyż nawet małe rozkojarzenie, czy błąd, mógłby skończyć się kontuzją. Podobnie jak w służbie, każda czynność musi być wykonana solidnie i dokładnie, wówczas daje ogromną satysfakcję i mobilizuje do dalszego działania.

Niebawem przed rzeszowskimi policjantami kolejne wyzwanie. Już we wrześniu będzie można zobaczyć ich występ w telewizji. Wezmą udział w jubileuszowej edycji programu „Mam Talent”.

(KWP w Rzeszowie / mw)

  • Kamil i Krystian - bliźniacy akrobaci
  • Kamil i Krystian - bliźniacy akrobaci
  • Kamil i Krystian - bliźniacy akrobaci
  • Kamil i Krystian - bliźniacy akrobaci
  • Kamil i Krystian - bliźniacy akrobaci
Powrót na górę strony