Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skrót ICE w telefonie może uratować twoje życie

Data publikacji 17.08.2017

Podczas akcji ratowniczych i na miejscach wypadków policjanci, strażacy, czy załogi pogotowia czasami mają problem z ustaleniem kontaktu do osoby bądź osób bliskich poszkodowanych. Sięgają wtedy po telefon komórkowy potrzebującego pomocy, by skontaktować się z jego rodziną i uzyskać ważne informacje na jego temat. Właśnie w tym celu wymyślono hasło ICE, pod którym należy wpisać właśnie taki numer kontaktowy.

Podczas akcji związanych z ratowaniem ludzkiego życia najważniejszy jest czas i szybkie udzielenie pomocy poszkodowanemu. Policjanci, strażacy, czy załogi pogotowia czasami mają problem z ustaleniem kontaktu do osoby nam najbliższej. Pomocnym wtedy może okazać się telefon komórkowy poszkodowanego, w którym wpisane będzie hasło ICE.

ICE to skrót od angielskiego zwrotu In Case of Emergency (w nagłym wypadku). Pod tym hasłem (jako kontakt) należy zapisać w telefonach komórkowych numer do osoby, która zna naszą grupę krwi, wie na co chorowaliśmy czy chorujemy, jakie przyjmujemy leki, bądź posiada jakiekolwiek informacje o naszym stanie zdrowia. Pomysł jest łatwy w realizacji i nic nie kosztuje. Ten kod, wpisany w telefon, ułatwia pracę służbom ratowniczym i może uratować nam życie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony