Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy motocyklista znacznie przekroczył prędkość

Data publikacji 17.08.2017

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 200 km/h. Wykroczenie to zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. W czasie kontroli okazało się również, że cyklista był nietrzeźwy. Kierowca stracił już swoje prawo jazdy, a jego jednoślad został odholowany na parking strzeżony. Teraz mieszkaniec Słupska stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali motocyklistę, który poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 200 km/h. Popełnione na drodze krajowej nr 22 wykroczenie zarejestrował zamontowany w radiowozie wideorejestrator.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek tj. 15 sierpnia br. około godziny 7.00 w miejscowości Sucumin. Patrolujący ten rejon funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający z przeciwka motocykl, którego kierowca poruszał się ze znaczną prędkością. Wideorejestrator wykazał w obszarze zabudowanym prędkość 205 km/h na ograniczeniu do 70 km/h. Policjanci natychmiast ruszyli za nim i zatrzymali jednoślad do kontroli drogowej. 

Podczas rozmowy z 26-letnim cyklistą mundurowi wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili nietrzeźwemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Motocykl, którym kierował mężczyzna został odholowany na parking strzeżony. Funkcjonariusze zatrzymali także uprawnienia do kierowania.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości mieszkaniec Słupska został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych. Mężczyzna usłyszy również zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony