Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po dwóch dniach poszukiwań wyłowiono ciało mężczyzny z ostrołęckiej Narwi

Data publikacji 17.08.2017

Dwa dni trwały poszukiwania 52-letniego mężczyzny, który wszedł do rzeki Narew w rejonie ostrołęckiego mostu. Mężczyzna spędzał wolny czas nad wodą w towarzystwie rodziny. We wtorek wieczorem wszedł do rzeki i po chwili bliscy stracili go z oczu. Policja apeluje, aby podczas wypoczynku nad wodą korzystać tylko z wyznaczonych do tego miejsc. Szczególnie unikajmy miejsc oznaczonych tablicami „Czarny Punkt Wodny” czy „Zakaz Kąpieli”.

Rzekę „Narew” i obydwa jej brzegi, w rejonie gdzie po raz ostatni widziany był mężczyzna oraz dalej w dół, penetrowało we wtorek, do północy 23 policjantów, 2 strażników miejskich, 6 strażaków i 3 strażników Państwowej Straży Rybackiej. Wczoraj i dziś działania te były kontynuowane od rana. Brali w nich udział ostrołęccy policjanci, Państwowa Straż Rybacka, jednostki Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Ponadto w działania włączyła się „Grupa Ratownicza Nadzieja” z Łomży. W poszukiwniach mężczyzny wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt. Dzisiaj przed południem z rzeki zostało wyłowione ciało poszukiwanego mężczyzny.

Policjanci apelują o zachowanie czujności i ostrożności nad wodą oraz przestrzeganie przynajmniej podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Nie łączmy przyjemności korzystania z wypoczynku nad wodą z alkoholem, który ogranicza naszą koordynację ruchową i sprawia, że nie do końca realnie oceniamy mogące wystąpić zagrożenia w miejscu kąpieli.

Pamiętajmy, aby mieć pod kontrolą najmłodszych członków naszej rodziny, którzy podczas zabawy nie zawsze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie może nieść ze sobą woda. Nie wykorzystujmy do kąpieli miejsc odludnych, nieznanych, a szczególnie tych oznaczonych tablicami „Czarny Punkt Wodny” czy „Zakaz Kąpieli”.

 

Autor: mł. asp. Krzysztof Kolator/AC

Powrót na górę strony