Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interwencja pod barem

Data publikacji 17.08.2017

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie pracownika baru z kebabem – obywatela Ukrainy. Pokrzywdzony z urazem głowy i ręki trafił do szpitala. Zatrzymani to mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku 21-28 lat. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę, z 15 na 16.08.br., dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny pod jednym z barów z kebabem na Śródmieściu. Na miejsce natychmiast przyjechali policyjni wywiadowcy. Jak sie okazało, pobity został pracownik lokalu – obywatel Ukrainy i wybita została szyba w lokalu. Policjanci od razu wezwali pogotowie ratunkowe, które z urazem głowy i ręki przewiozło pokrzywdzonego do szpitala. Plicjanci zatrzymali na miejscu trzech mężczyzn w wieku 21-28 lat. Cała trójka była pod wpływem alkoholu. Po badaniu okazało się, że każdy z nich miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu

Policjanci z Komisariatu na Śródmieściu przesłuchali pokrzywdzonego i właściciela lokalu, sprawdzili nagrania z monitoringu i rozpytali świadków zdarzenia. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz motyw działania sprawców.

Za pobicie grozi kara do 3 lat więzienia. Sprawcy odpowiedzą również za uszkodzenie szyby.

(KWP w Gdańsku)

 

 

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony