Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali hotele w całej Wielkopolsce, wpadli w Jarocinie

Nawet na 10 lat mogą trafić do więzienia mężczyźni, którzy mają na swoim koncie usiłowanie włamania, oszustwa i kradzieże hotelowe na terenie całej Wielkopolski. Ich łupem padały głównie telewizory. W ręce mundurowych wpadli w Jarocinie. Trafili do aresztu a akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Jarocinie.

Sprawa zaczęła się w marcu br. od zgłoszenia dotyczącego usiłowania wyłudzenia usługi hotelowej w jednym z takich lokali w Jarocinie. Gdy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, zastali tam zgłaszającą, pracownika ochrony oraz mężczyznę wskazanego jako ten, który chciał uciec nie płacąc należności za wynajęty pokój.

Po przesłuchaniu świadków zdarzenia oraz przeszukaniu pojazdu, którym poruszał się zatrzymany mężczyzna, policjanci ustalili, że sprawa jest skomplikowana i wielowątkowa. W pojeździe mężczyzny policjanci znaleźli bowiem kilka telewizorów, łomy oraz inne przedmioty świadczące, że mężczyzna trudni się nie tylko oszustwami. Policjanci ustalili także, że w procederze brała udział jeszcze inna osoba.

Jak się okazało, dwa z ujawnionych telewizorów zostały wyniesione przez mężczyznę i jego znajomego z pokoi w jarocińskim hotelu. Pozostałe padły łupem kradzieży dokonanej kilka godzin wcześniej w jednym z hoteli na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

Zatrzymany mężczyzna, 33-letni mieszkaniec Poznania, został przewieziony do komendy w Jarocinie, a śledczy skupili się na ustaleniu danych drugiego z mężczyzn i sposobu ich działania. Była to praca czasochłonna gdyż, jak się okazało, posługiwali się oni fałszywymi danymi.

W ciągu kilku kolejnych godzin śledczy ustali, że mężczyźni którzy ukradli telewizory, kilka godzin wcześniej zostali zameldowani w hotelu. Ich celem od początku było wyniesienie z hotelu sprzętu RTV w sposób niewidoczny i tak, by nie płacić za wynajęte pokoje. Policjanci wiedzieli już, że do podobnych kradzieży dochodziło także w innych częściach Wielkopolski. Kryminalni ustalili również tożsamość wspólnika zatrzymanego mężczyzny. Był to mieszkaniec Poznania w wieku 35 lat. Wpadł w ręce mundurowych kilka dni później na terenie Poznania.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty popełnienia oszustw i kradzieży dokonanych w sześciu hotelach na łączną kwotę 11 tys. złotych oraz usiłowania włamania do automatów z grami. Za te czyny grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. 35-latek usłyszał także zarzut posiadania środków odurzających, które znaleziono podczas przeszukania jego mieszkania. Zebrany w sprawie materiał dowodowy i rozwojowy charakter sprawy dały policji i prokuraturze podstawę do wystąpienia do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania. Obaj trafili tam wprost z jarocińskiej komendy.

Odzyskany przez śledczych sprzęt RTV oraz inne przedmioty wróciły już do prawowitych właścicieli.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony