Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprowadzili, dręczyli, wymuszali – teraz staną przed sądem

Data publikacji 18.08.2017

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie mężczyźni, którzy uprowadzili i dręczeniem zmusili 28-latka do podpisania fikcyjnego zobowiązania finansowego. Dwaj podejrzani zostali zatrzymani przez antyterrorystów z Wrocławia i średzkich policjantów, gdy pokrzywdzony przekazywał im pieniądze na jednej ze stacji paliw. Dwóch pozostałych zatrzymano w miejscu zamieszkania. Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Zatrzymanie dokonane przez średzkich kryminalnych i policyjnych antyterrorystów z Wrocławia to wynik wielodniowych działań operacyjnych. Funkcjonariusze ustalili, że na przełomie lipca i sierpnia br., na jednej z dróg powiatu średzkiego, grupa mężczyzn zatrzymała samochód, którym poruszał się 28-latek. Następnie napastnicy uprowadzili go do lasu, gdzie grozili mu, działając ze szczególnym udręczeniem. Podejrzani zmusili mężczyznę do podpisania fikcyjnego zobowiązania finansowego na kwotę blisko 3 tys. zł. Działając w równie okrutny sposób, mężczyźni zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy o wartości ponad 500 zł.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie, a następnie zatrzymanie oprawców mieszkańca powiatu średzkiego. Mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w momencie przekazywania pieniędzy przez pokrzywdzonego na jednej ze stacji paliw. Przy jednym z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili marihuanę. Kolejne środki odurzające znalezione zostały podczas przeszukania miejsca zamieszkania napastników.

Na mężczyznach w wieku od 21 do 27 lat ciążą poważne zarzuty. Zatrzymani podejrzewani są o pozbawienie człowieka wolności połączone ze szczególnym udręczeniem, rozbój oraz wymuszenie rozbójnicze. Dwóch z podejrzanych było już wcześniej karanych za podobne przestępstwa. Mężczyźni odpowiedzą również za posiadanie narkotyków. Grozi im łącznie kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wobec trzech zatrzymanych Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mk)

  • policjantka zamyka drzwi celi
  • zatrzymany w szarym podkoszulku ze skutymi rękami
  • zatrzymany w niebieskiej koszulce podaje ręce do skucia

Film Uprowadzili, dręczyli, wymuszali – teraz staną przed sądem

Pobierz plik Uprowadzili, dręczyli, wymuszali – teraz staną przed sądem (format mp4 - rozmiar 7.83 MB)

Powrót na górę strony