Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gliwiccy policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Data publikacji 18.08.2017

Policjanci z II komisariatu wraz z kryminalnymi gliwickiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mieszkańców Gliwic, którzy uprawiali konopie indyjskie i posiadali marihuanę. Stróże prawa zlikwidowali także przygotowaną przez podejrzanych plantację tych roślin, urządzoną w wynajmowanym domu w Pławniowicach. Dziś o losach 25-latków zadecyduje prokurator.

Po długotrwałej obserwacji środowiska oraz zebraniu informacji o możliwości istnienia profesjonalnej uprawy w Pławniowicach, policyjni detektywi przeszukali dom jednorodzinny wynajmowany, jak się okazało, przez dwóch młodych gliwiczan. Ujawniona plantacja konopi indyjskich była zautomatyzowana, wyposażona w sprzęt służący do uprawy roślin oraz monitorowana.

Policjanci zabezpieczyli 37 krzaków oraz ponad 2,3 kg suszu marihuany wartego na czarnym rynku ponad 70 tys. złotych. Ponadto zabezpieczono przyrządy i środki wykorzystywane przy uprawie konopi.

Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie 25-latkom zarzutów uruchomienia nielegalnej plantacji oraz wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Podejrzanych czeka proces karny i wyrok. Za działalność w narkobiznesie grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony