Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Troje uratowanych w jedną noc

Data publikacji 18.08.2017

Nocą, na terenie powiatu świeckiego mundurowi trzy razy interweniowali wobec osób, które chciały odebrać sobie życie. Dzięki szybkim interwencjom policjantów wszystkie trzy osoby zostały uratowane. Dwie kobiety i mężczyzna zostali przekazani pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, 17 sierpnia br., około 20:00 do KPP w Świeciu wpłynęło niepokojące zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na terenie Dolnej Grupy w kierunku lasu szła kobieta, która miała ze sobą sznur i chciała się powiesić. Sierż. sztab. Michał Pawlos i st. sierż. Marcin Reszkowski z posterunku w Dragaczu, którzy właśnie rozpoczynali służbę, od razu pojechali we wskazany rejon. Po chwili znaleźli opisaną w zawiadomieniu kobietę. Na miejsce wezwana została karetka. Niedoszłą samobójczynię przewieziono do szpitala.

Godzinę później, około 21:15, st. sierż. Marcin Bronisz i st. sierż. Krystian Marczak z posterunku w Bukowcu pojechali na interwencję do Franciszkowa. Telefonująca na alarmowy numer kobieta oświadczyła, że niepokoi się o brata, który ma myśli samobójcze i wyszedł z domu. Mundurowi uzyskali od rodziny wskazówki, gdzie mógł udać się mężczyzna. Wspólnie ze zgłaszającą udali się do jednej z miejscowości w gminie Bukowiec. Na terenie wskazanej posesji funkcjonariusze zauważyli ciało wiszące na drzewie. Mundurowi natychmiast podnieśli samobójcę, odcięli go od drzewa i przystąpili do resuscytacji. Po kilku minutach 45-latek odzyskał przytomność. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

Niemal w tym samym czasie, około 21.30, w Świeciu na ul. Mostowej st. sierż. Marcin Wróblewski i post. Sebastian Schmidt ze świeckiego Wydziału Ruchu Drogowego wracali z działań na terenie innego powiatu. Po drodze zauważyli kobietę wchodzącą na barierkę mostu na Wdzie. Natychmiast zatrzymali radiowóz i ściągnęli ją na chodnik. 61-latka usiłowała wyrwać się funkcjonariuszom, lecz ci skutecznie ją powstrzymywali. Uratowaną kobietę przekazano ratownikom.

(KWP w Bydgoszczy / mk)

Powrót na górę strony