Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe studolarówki zabezpieczone

Data publikacji 18.08.2017

Przemyscy policjanci zabezpieczyli 49 fałszywych banknotów o nominale 100 USD. Obywatele Ukrainy chcieli je wymienić na złotówki. Poprawna reakcja pracowniczki kantoru umożliwiła zatrzymanie mężczyzn. Jeden z nich usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W środę, 16 sierpnia br., przed południem, do jednego z kantorów na terenie Przemyśla weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich chciał wymienić 10 banknotów o nominale 100 USD na złotówki. Pracowniczka kantoru bez trudu zauważyła, że studolarówki są fałszywe i postanowiła powiadomić policjantów. 37-latka zamknęła drzwi wejściowe i oczekiwała na przyjazd funkcjonariuszy. 

Przemyscy mundurowi w trakcie przeszukania znaleźli przy 60-latku kolejne podrobione banknoty. W sumie zabezpieczyli ich 49. Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

59-latek został zwolniony po przesłuchaniu. Natomiast 60-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. 

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Za wprowadzenie w obieg fałszywych pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Rzeszowie / mk)

  • wachlarz zabezpieczonych banknotów
  • zabezpieczone fałszywki w dwóch rzędach
  • zabezpieczone fałszywki rozłożone na stole
  • awers fałszywki z napisem po angielsku - to nie pieniądze, to żart
  • rewers fałszywki z napisem cyrylicą informującym, że banknot ten nie stanowi środka płatniczego
  • zabezpieczone fałszywki rozłożone na stole
Powrót na górę strony