Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Walka ze skorumpowanymi egzaminatorami trwa

Data publikacji 28.03.2006

Policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch kolejnych białostockich egzaminatorów na prawo jazdy.

Są to mężczyźni w wieku 33 i 51 lat. Podejrzewani są o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za udzielenie pomocy osobom ubiegającym się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

W tej sprawie policjanci z wydziału do walki z korupcją zatrzymali już łącznie 11 osób. Od kilku miesięcy dochodziły do nas informacje o nieprawidłowościach podczas egzaminów na prawo jazdy. Wszystkie te sygnały były weryfikowane i operacyjnie sprawdzane. Zebrane materiały pozwoliły na zatrzymanie pod koniec ubiegłego roku pracownicy jednego z ośrodków szkolenia kierowców, a na początku bieżącego roku właściciela tej firmy. Kontynuacją tego policyjno-prokuratorskiego śledztwa było zatrzymanie na początku lutego 6 osób w wieku od 29 do 63 lat podejrzewanych o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz tydzień później 36-letniego instruktora jednej z białostockich szkół nauki jazdy.

Do tej pory do Policji w tej sprawie wpłynęło wiele sygnałów od mieszkańców naszego województwa. Osoby, które wiedzą o przyjmowanych przez egzaminatorów łapówkach prosimy o kontakt z wydziałem do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – telefon antykorupcyjny – 677 30 30 lub e-mail: korupcja@podlaska.policja.gov.pl. Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość. Przypominamy również, że na podstawie art.229.§6 K.K. nie podlega karze sprawca takiego przestępstwa, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Art.228.§3. Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Powrót na górę strony