Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiedzenie sztabu kryzysowego powiatu tucholskiego

Data publikacji 18.08.2017

Wczoraj w tucholskiej komendzie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego powiatu tucholskiego z udziałem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego pana Mikołaja Bogdanowicza, władz samorządowych oraz współpracujących służb. W obliczu tak potężnej klęski żywiołowej tylko właściwe i ukierunkowane działania pomogą mieszkańcom w usunięciu tych tragicznych skutków nawałnicy.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podczas wczorajszego spotkania (17.08.17), które odbyło się w siedzibie tucholskich policjantów podziękował przede wszystkim za przeprowadzenie sprawnych działań i zaangażowanie wszystkich służb oraz samorządów. Następnie zabrali głos wszyscy uczestnicy: Starosta tucholski, Burmistrz, Wójtowie, Komendant Powiatowy Policji w Tucholi, Zastępca Komendanta Straży Pożarnej w Tucholi, nadleśniczowie, przedstawiciele firmy ENEA oraz melioracji, którzy przedstawili sprawozdanie z wykonanych czynności oraz określili dalsze kierunki działania.

Jak zaznaczył Komendant Powiatowy głównymi zadaniami policjantów są teraz: zabezpieczanie miejsc, które jeszcze nie posiadają energii elektrycznej przed ewentualnymi kradzieżami, uszkodzeniami mienia oraz aktami wandalizmu, wzmożone kontrole zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży w rejonie rzeki Brdy, jak i kierowanie ruchem na przyblokowanych drogach. Nadal część ulic powiatu jest nieprzejezdna z uwagi na zagrożenie przewrócenia się przydrożnych drzew. Są to drogi powiatowe na trasie Raciąż-Piastoszyn, Tuchółka-Żalno oraz droga gminna Gołąbek-Woziwoda. W związku z tym mundurowi apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek kierowców, jak i pieszych, przypominając o zakazie wstępu do lasu.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

  • Posiedzenie sztabu kryzysowego powiatu tucholskiego
  • Posiedzenie sztabu kryzysowego powiatu tucholskiego
  • Posiedzenie sztabu kryzysowego powiatu tucholskiego
Powrót na górę strony