Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagali turystom na Jeziorze Solińskim

Data publikacji 21.08.2017

W słoneczną sobotę, 19 sierpnia br., nad Jeziorem Solińskim wypoczywało wielu turystów. Tego dnia, policjanci dbający o bezpieczeństwo na wodzie pomogli czterem osobom. Jednej parze wywrócił się kajak, innej tonął rower wodny. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy wszyscy bezpiecznie wrócili na brzeg. Mundurowym pomagała Państwowa Straż Rybacka.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed godz. 14:00. Policjanci pełniący służbę w patrolu motorowodnym zauważyli przewracający się kajak. Wypadły z niego dwie osoby. Funkcjonariusze w porę wyciągnęli z wody 19 i 20-latka, a ich łódź zabezpieczyli przed zatonięciem. Mężczyźni wyjaśnili, że kajak został wywrócony przez wysoką falę, powstałą na skutek silnego podmuchu wiatru.

Godzinę później policjanci patrolując rejon zapory w Solinie zauważyli częściowo zatopiony rower wodny. Siedziały na nim dwie osoby. Funkcjonariusze zabrali na pokład policyjnej łodzi 65-letniego mężczyznę i 12-letniego chłopca, a ich wodny pojazd odholowali w bezpieczne miejsce. 

(KWP w Rzeszowie / mk)

  • policjanci na jeziorze
  • policjanci na jeziorze
Powrót na górę strony