Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli starsze małżeństwo z oszczędności

Data publikacji 21.08.2017

Rudzcy policjanci zatrzymali 46-letnią mieszkankę Bytomia, która brała udział w kradzieży pod legendą wodociągów. W ubiegły czwartek nieznany mężczyzna wszedł do mieszkania starszego małżeństwa pod pretekstem zwrotu nadpłaty za wodę. Oszust ukradł 80 tys. zł. i 300 euro. Zatrzymana kobieta została objęta policyjnym dozorem.

W czwartkowe przedpołudnie, 17 czerwca br., pod jeden z budynków w Rudzie Śląskiej podjechał renault, z którego wysiadł pasażer. Chwilę później zapukał do drzwi mieszkania starszego małżeństwa, oświadczając, że jest pracownikiem wodociągów i chce zwrócić nadpłatę. Nie mając drobnych, poprosił o rozmienienie 200 zł. Gdy 87-latka wyjęła torebkę z oszczędnościami, złodziej bezczelnie ją zabrał i uciekł. W ten sposób łupem oszusta padło 80 tys. zł i 300 euro.

Sąsiedzi, którzy zobaczyli wybiegającego mężczyznę, poinformowali o kradzieży policję. Świadkowie widzieli, że wsiada do renaulta, którym kierowała kobieta. Kryminalni szybko zebrali nagrania z kamer, na których widać odjeżdżający samochód. Jeszcze w czwartkowe popołudnie policjanci weszli do mieszkania zaskoczonej 46-latki. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Zatrzymaną przesłuchał prokurator. W sobotę, 19 czerwca bt., zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Funkcjonariusze są już na tropie mężczyzny, który okradł starsze małżeństwo, a jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

(KWP w Katowicach / mk)

Powrót na górę strony