Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakłaniali świadka do zmiany zeznań - zostali zatrzymani przez CBŚP

Data publikacji 22.08.2017

Policjanci wrocławskiego CBŚP zatrzymali cztery osoby. Wśród nich znajduje się obywatel Azerbejdżanu Azad A. (50 l.) oraz Hubert N. (31). Obaj zatrzymani mężczyźni podejrzani są o nakłanianie i wpływanie groźbą na świadka do zmiany zeznań w toczącym się przeciwko nim postępowaniu sądowym. Apelujemy o zgłaszanie się osób, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanych, ponieważ z ustaleń policjantów wynika, że z obawy przed nimi część zdarzeń mogła nie zostać ujawniona.

Policjanci CBŚP pracując nad sprawą ustalili, że w zdarzenie zamieszany może być również Kazimierz B. (61 l.), podejrzany o nakłanianie tego samego świadka do zmiany zeznań oferując pieniądze, dlatego także został zatrzymany.  Dodatkowo podczas przeszukania jednej z posesji policjanci ujawnili uprawę konopi, do której został zatrzymany Dariusz S. (46 l.).

Podczas zatrzymań policjanci CBŚP wspierani byli przez Straż Graniczną, w tym przewodnika psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków oraz funkcjonariuszy referatu w Jeleniej Górze Izby Celnej we Wrocławiu. Wykorzystywano najnowszy sprzęt z ich wyposażenia tj. elektroniczne urządzenie do diagnozowania obecności środków odurzających. Przeszukując miszkania podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 22 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zarzuty dotyczące wywierania wpływu groźbą na świadka, jak też nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań w toczącej się przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N. sprawie karnej.

Policjanci podejrzewają, że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie inne przestępstwa, ale z obawy nigdy nie zostały one zgłoszone organom ścigania, dlatego też funkcjonariusze apelują o zgłaszanie się do jeleniogórskiego wydziału CBŚP wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni - osobiście bądź telefonicznie pod nr 71 340 42 95 lub 75 762 02 01.

Wszystkim rozmówcom policjanci zapewniają anonimowość

(CBŚP/ mw)

  • zatrzymanie Azada A.
  • zatrzymanie Azada A.
  • zatrzymanie Azada A.

Film Azad A. zatrzymany przez CBŚP

Pobierz plik Azad A. zatrzymany przez CBŚP (format mp4 - rozmiar 1.95 MB)

Powrót na górę strony