Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Legnicy odnaleźli dziewczynkę, która wystraszona i zapłakana chodziła nieopodal rzeki

Data publikacji 22.08.2017

12-letnia niepełnosprawna dziewczynka została odnaleziona przez dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Dyżurnemu informację o dziecku pozostającym bez opieki nad rzeką w okolicach ulicy Jaworzyńskiej przekazał przechodzień. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i bardzo dokładnie sprawdzili teren odnajdując zapłakane oraz wystraszone dziecko. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali od dyżurnego jednostki informację, że w rejonie ulicy Jaworzyńskiej i Mostowej błąka się małe dziecko bez opieki. Natychmiast pojechali na miejsce i rozpoczęli działania poszukiwawcze. Sprawdzając bardzo dokładnie teren zauważyli wystraszoną i zapłakaną, niepełnosprawną dziewczynkę. Kontakt z dzieckiem był utrudniony z uwagi na jej niepełnosprawność umysłową i fizyczną. Dziewczynka nie była w stanie podać swoich danych osobowych oraz wskazać miejsca zamieszkania.

Policjanci zaopiekowali się 12-latką, zabrali do radiowozu i przejechali okolicę, żeby dziewczynka wskazała miejsce zamieszkania. Dziecko pokazało budynek, w którym mieszka. Ponieważ w mieszkaniu nikogo nie było policjanci zapytali sąsiadów, którzy potwierdzili fakt zamieszkania dziewczynki pod wskazanym przez nią adresem.

Po chwili na miejsce przyszedł jej brat i oświadczył policjantom, że właśnie jej szukają, ponieważ oddaliła się niepostrzeżenie z domu. Na miejsce po chwili dotarła też matka dziecka, od której policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 42-latki blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dziewczynka cała i zdrowa została przekazana trzeźwym członkom rodziny pod dalszą opiekę.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzają czy matka dziecka swoim zachowaniem naraziła je bezpośrednio na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony