Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano oszustów oferujących fikcyjną pracę za granicą

Data publikacji 28.03.2006

Zatrzymano mężczyzn, którzy oferując fikcyjną pracę za granicą, oszukali kilkadziesiąt osób na łączną kwotę ponad 10.000 zł.

Na łamach lokalnej prasy i na słupach ogłoszeniowych jedna ze świdnickich firm ogłaszała się oferując pośrednictwo w załatwianiu pracy w Szwecji. Do firmy zgłosiło się około 30 osób, które chciały podjąć pracę w charakterze pomocy kuchennej, murarza czy kierowcy.

Między pośrednikami, a zgłaszającymi się osobami podpisywana była umowa. Jednak na umowie się nie kończyło. Wszystkie osoby chcące podjąć pracę musiały wpłacić zaliczkę w wysokości 750 zł na przejazd. Czasami firma rozkładała wpłatę na raty. Po miesiącu za granicą, pieniądze te miały być zwrócone o ile dana osoba podpisze w Szwecji umowę o pracę.

Po podpisaniu umowy z firmą ustalane były terminy wyjazdów. Gdy do nich nie dochodziło właściciele tłumaczyli opóźnienia w wyjazdach bądź to zepsuciem się autokaru, bądź też brakiem miejsc w autokarze.

Mężczyźni oszukali kilkadziesiąt osób na kwotę przekraczającą 10.000 zł. Żadna z osób, które podpisały umowę i wpłaciły pieniądze nie wyjechała do Szwecji.

Zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 41 i 50 lat byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Za oszustwa, których się dopuścili grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony