Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Preferowali firmy za egzotyczne wycieczki

Data publikacji 22.08.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli śledztwo dotyczące korupcji w śląskich spółdzielniach mieszkaniowych. Oskarżeni przyjmowali łapówki w postaci wycieczek zagranicznych w zamian za preferencyjny wybór chemii budowlanej. Przedstawiciele kilku spółdzielni przyjęli łapówki w łącznej kwocie prawie 83 tys. zł. Zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia.

Śląscy policjanci antykorupcyjni zakończyli kilkumiesięczne śledztwo. Dotyczyło ono nieprawidłowości w działaniu czterech śląskich spółdzielni mieszkaniowych, do jakich dochodziło w latach 2009-2013. Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom podejrzanym o popełnienie 35 przestępstw korupcyjnych. Aktem oskarżenia objęte zostały również osoby decyzyjne z zagranicznej spółki, które wręczały korzyści osobiste.

Prezesi spółdzielni mieszkaniowych i kierownicy działów zamówień przyjmowali łapówki w postaci wycieczek zagranicznych do egzotycznych krajów. W zamian preferowali jeden z systemów chemii budowlanej w prowadzonych remontach.

Na poczet przyszłych kar i grzywien, śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych warte przeszło 82 tys. zł.

(KWP w Katowicach / mk)

Opis filmu: odprowadzanie podejrzanego do auta w wykonaniu dwóch policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.09 MB)

Powrót na górę strony