Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabandą narazili Skarb Państwa na kilkaset tysięcy złotych strat

Data publikacji 22.08.2017

Blisko 380 tys. sztuk papierosów i pół kilograma tytoniu bez znaków polskiej akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy. Ten nielegalny towar funkcjonariusze przejęli chwilę przed jego przeładunkiem z dostawczego auta do garażu. Zatrzymani na gorącym uczynku dostawca i odbiorca już usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy w toku prowadzonych czynności, ustalili, że na teren Gniewkowa w powiecie inowrocławskim może przyjechać transport nielegalnych wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze na potwierdzenie ustaleń nie musieli długo czekać. Po chwili bowiem zgodnie z informacjami na miejsce przyjechał dostawczy mercedes. Gdy policjanci otworzyli plandekę na pozór wszystko było w porządku. Wnętrze było prawie puste, leżało tam zaledwie kilka pustych skrzynek, ale funkcjonariusze nie dali się zwieść. Jak się okazało, auto miało „skrytkę”. Za kabiną kierowcy, ale już w części ładunkowej, zbudowano ściankę. Gdy policjanci ją zdemontowali znaleźli to, czego szukali. Tak wygospodarowana przestrzeń po brzegi wypełniona była kartonami z setkami tysięcy papierosów różnych marek. Żaden z nich nie posiadał znaków polskiej akcyzy.

Do wyjaśnienia sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 42 i 45 lat, którzy przyjechali autem, a także 34-letni odbiorca nielegalnego towaru. U tego ostatniego, w miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli jeszcze kilka tysięcy sztuk papierosów i pół kilograma krajanki tytoniowej również bez polskich znaków skarbowych oraz 49 sztuk radioodtwarzaczy i nawigacji, których pochodzenie będzie teraz ustalane.

W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 380 tys. sztuk nielegalnych papierosów i pół kilograma tytoniu. Jak oszacowali mundurowi, na tym nielegalnym procederze Skarb Państwa stracił blisko 480 tys. zł.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ostatecznie zarzuty z kodeksu karnego skarbowego usłyszeli dwaj mężczyźni 42-letni dostawca i 34-letni odbiorca. Teraz grozi im wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 70 tys. zł i dwa samochody.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

  • policjanci ujawnili skrytkę kontrabandy w przestrzeni ładunkowej pojazdu
  • policjanci ujawnili skrytkę kontrabandy w przestrzeni ładunkowej pojazdu
  • policjanci ujawnili skrytkę kontrabandy w przestrzeni ładunkowej pojazdu

Opis filmu: policjanci ujawnili skrytkę kontrabandy w przestrzeni ładunkowej pojazdu

Powrót na górę strony