Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli potrąconemu rowerzyście

Data publikacji 22.08.2017

Włocławscy policjanci, widząc leżącego na jezdni mężczyznę, niezwłocznie zatrzymali radiowóz i ruszyli z pomocą. Chwilę wcześniej poszkodowanego rowerzystę potrącił samochód. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę lekarzy. Siemiatyccy policjanci z kolei, podczas zabezpieczenia uroczystości na Świętej Górze Grabarce, w przydrożnym rowie znaleźli nieprzytomnego 63-letniego mężczyznę. Udzielili mu pierwszej pomocy i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Wczoraj, 21 sierpnia br., około 12.00, przy ul. Okrzei we Włocławku doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Cyklista, jadąc pasem wydzielonym dla rowerów, został potrącony przez osobowego volkswagena. Krótko po zdarzeniu, tą samą drogą przejeżdżali policyjni wywiadowcy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP we Włocławku. Funkcjonariusze, widząc leżącą na jezdni osobę, natychmiast się zatrzymali.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wezwali pogotowie ratunkowe i udzielili rowerzyście pierwszej pomocy. Ponadto, do czasu przyjazdu karetki kontrolowali funkcje życiowe poszkodowanego. Rowerzysta z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 64-letni kierujący volskwagenem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej przed przejazdem dla rowerów i potrącił  cyklistę. Badania trzeźwości wykazały, że 60-letni rowerzysta miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie, natomiast kierowca auta był trzeźwy.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie pod nadzorem prokuratora.

***

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, w miniony piątek, podczas zabezpieczenia uroczystości na Świętej Górze Grabarce udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie.

W trakcie patrolu wsi Grabarka, po godzinie 16.00, mundurowi zauważyli leżącego w przydrożnym rowie mężczyznę. Okazało się, że 63-latni mieszkaniec pobliskiej miejscowości, był nieprzytomny i miał problemy z oddychaniem. Funkcjonariusze widząc powagę sytuacji, natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Mundurowi, sprawdzili funkcje życiowe 63-latka, ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej oraz zapewnili mu komfort termiczny okrywając go folią. Funkcjonariusze monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Po wstępnym badaniu lekarskim, okazało się, że 63-latek wymaga natychmiastowej pomocy specjalistycznej, dlatego na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci, wyznaczyli odpowiednie miejsce lądowania dla śmigłowca i zabezpieczali je, aż do czasu odlotu.

Dzięki czujności i szybkiej reakcji siemiatyckich  policjantów, 63-latek w porę trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Bydgoszczy, KWP w Białymsotku / mk, ig)

Powrót na górę strony