Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Data publikacji 22.08.2017

Dzięki wzorowej postawie trzech młodych ludzi, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany przez obywateli mężczyzna miał w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. 48–latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj, 21 sierpnia br., po godzinie 21:00, otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy opla, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego. W rejon miejscowości Miastkowo natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego łomżyńskiej komendy.

48-latek miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność młodych ludzi jadących za oplem. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, dwóch 19-latków i 20-letnia pasażerka volkswagena postanowili zajechać mu drogę. Natychmiast zabrali mężczyźnie kluczyki i powiadomili Policję. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie 48-latka.

Minioną noc mieszkaniec gminy Łomża spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej 19-letniego mieszkańca Łomży i jego pasażerów z gminy Piątnica, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

(KWP w Białymstoku / mk)

Powrót na górę strony