Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezmyślnie pędzili przez drogi

Data publikacji 23.08.2017

Ignorując ograniczenia prędkości, dwaj kierowcy narażali na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników dróg. Policjanci z powiatu zgorzeleckiego odebrali uprawnienia motocykliście, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 km/h. Mężczyzna ponadto otrzymał mandat i 10 punktów karnych. Z kolei funkcjonariusze z Elbląga zatrzymali 28-latka, który pijany i bez uprawnień pędził 203 km/h. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia, 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów i 10 tys. zł grzywny. Karygodne było również zachowanie ukraińskiego kierowcy, który wykonywał na drodze bardzo niebezpieczne manewry. 22-latkowi na 6 miesięcy odebrano prawo jazdy i ukarano go grzywną w wysokości 1000 zł.

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocyklu w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. 28-latek, zupełnie ignorując ograniczenie do 50 km/h, poruszał się z prędkością sięgającą 120 km/h. Cała sytuacja miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 296 na wysokości Czerwonej Wody (pow. zgorzelecki).

Wobec tak znacznego przekroczenia prędkości, policjanci musieli zareagować z całą surowością. Mieszkaniec województwa małopolskiego został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Ponadto mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.

Funkcjonariusze apelują do kierowców motocykli o rozwagę. Brawura, niedostosowanie jazdy do warunków atmosferycznych oraz ignorowanie przepisów to najczęstsze przyczyny wypadków. Sytuacja na drodze potrafi nagle się zmienić, a przestrzeganie ograniczeń prędkości ułatwia reagowanie na niespodziewane wydarzenia. Stosowanie się do przepisów to podstawa szczęśliwego osiągnięcia celu podróży.

***

W poniedziałek, 21 sierpnia br., nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem patrolował drogę krajową numer 7, w okolicach Pasłęka. Około godz. 17:40 policjanci ruchu drogowego zauważyli opla vectrę, który jechał z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał 203 km/h.

Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. W jej trakcie elbląscy policjanci poczuli od 28-latka zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Ostrołęki jechał nad morze z dwoma kolegami. Przyznał, że w trakcie jazdy pił alkohol, aby kolegom nie było smutno. Wszyscy w aucie byli pijani.

Mężczyzna trafił do aresztu, a auto na policyjny parking. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, w 2012 roku mieszkaniec Ostrołęki został zatrzymany przez policjantów, właśnie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości oraz za przekroczenie ograniczenia prędkości o ponad 80 km/h. W tym przypadku grozi mu kara do 5 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Pasażer, który był właścicielem auta, został ukarany 500-złotowym mandatem za udostepnienie pojazdu koledze bez uprawnień.

***

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego siemiatyckiej KPP, w miniony poniedziałek, 21 sierpnia br., przed godziną 19.00, na DK19, pomiędzy miejscowościami Wiercień Duży i Leszczka zwrócili uwagę na jeden z samochodów. Audi zmierzające w stronę ukraińskiej granicy wykonywało niebezpieczne manewry. Na nagraniu wideorejestora można zobaczyć, jak kierowca wyprzedził kilka pojazdów "na podwójnej ciągłej", a następnie, na łuku drogi, jadąc lewym pasem, zmusił kierującego samochodem osobowym do zjechania na pobocze drogi i zatrzymania się. Kierowca audi, zanim został zatrzymany przez funkcjonariuszy, niezgodnie z przepisami wyprzedził kolejny pojazd.

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą zasiada 22-letni obywatel Ukrainy. Młodemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz w trybie przyspieszonym  skierowano do sądu wniosek o ukaranie. Za popełnione wykroczenia i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca został skazany na karę grzywny w wysokości 1000 złotych. Otrzymał także 6-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Olsztynie / KWP w Białymstoku / mk)

Film Pędził 120 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h

Pobierz plik Pędził 120 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h (format mp4 - rozmiar 3.44 MB)

Film Pędził 203 km/h z 2 promilami po krajowej „siódemce”

Opis filmu: film z pościgu za pijanym kierowcom

Pobierz plik Pędził 203 km/h z 2 promilami po krajowej „siódemce” (format mp4 - rozmiar 1.01 MB)

Film Niebezpieczne manewry kierowcy z Ukrainy

Opis filmu: audi wykonuje niebezpieczne manewry na drodze

Pobierz plik Niebezpieczne manewry kierowcy z Ukrainy (format mp4 - rozmiar 29.01 MB)

Powrót na górę strony