Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca gróźb szybko ustalony i zatrzymany

Data publikacji 23.08.2017

Dzięki sprawnym działaniom policjantów Biura dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim sprawca grożący podłożeniem ładunków wybuchowych pod Sejmem został szybko ustalony i zatrzymany. Policjanci Sekcji Obsługi Całodobowej Biura dw. z Cyberprzestępczością we współpracy z jednym z portal społecznościowych ujawnili wpis polskiego użytkownika, w którego treści zawarte były groźby.

Policjanci Biura dw. z Cyberprzestępczością, -  pomimo stosowanych przez podejrzango działań majacych na celu utrudnienie namierzenie go - ustalili prawdopodobnego sprawcę gróźb i niezwłocznie poinformowali własciwą miejscowo jednostkę Policji. Policjanci z Grodziska Mazowieckiego szybko namierzyli podejrzanego.

Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie trwają czynności procesowe, zabezpieczono m.in. dwie jednostki komputerów. Podejrzany  przyznał się do zamieszczenia wpisów na portalu społecznościowym i kierowanych przez niego gróźb. W takich sytuacjach zawsze dodatkowo powiadamiany jest Wydział dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP.

Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności.

(Biuro dw. z Cyberprzestępczością / ig)

Powrót na górę strony