Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna broń, amunicja, narkotyki i bimber ujawnione

Data publikacji 23.08.2017

Policjanci z Augustowa zatrzymali w gminie Płaska mężczyznę, który na swojej posesji ukrywał nielegalną broń i amunicję. Ponadto mundurowi w tym samym miejscu ujawnili narkotyki oraz bimber i sprzęt do jego produkcji. Teraz o losie 49-latka zadecyduje sąd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie w miniony wtorek, 22 sierpnia br., przed południem, przeszukiwali jedną z posesji w gminie Płaska. Miał się tam znajdować nielegalny alkohol. Funkcjonariusze rzeczywiście znaleźli 140 l zacieru, ponad 2 l bimbru i sprzęt do jego produkcji. Jednak nie były to wszystkie nielegalne przedmioty, jakie ujawnili.

49-latek ukrywał broń palną własnej produkcji (tzw. samodział) i 534 sztuki amunicji. Ponadto kryminalni znaleźli torebkę strunową z 5 g narkotyku oraz 68 g suszu konopnego. Na posesji znajdowało się pomieszczenie przygotowane do uprawy marihuany. Policjanci zabezpieczyli także ponad 7 kg nielegalnego tytoniu i dwie sieci rybackie.

49-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów. Czynności w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. O dalszym losie mieszkańca gminy Płaska zadecyduje sąd.

(KWP w Białymstoku / mk)

  • zabezpieczona broń i amunicja
  • zabezpieczona broń - samodział
  • zabezpieczone narkotyki
  • miejsce hodowli marihuany
  • zabezpieczony bimber i zacier
Powrót na górę strony