Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 81-latki

Data publikacji 23.08.2017

Funkcjonariusze z Lubania pomogli 81-latce, która we własnym mieszkaniu doznała udaru i nie była w stanie wezwać pomocy. Dzięki informacji od zaniepokojonej sąsiadki, kobieta w porę trafiła pod opiekę lekarzy. Policja apeluje o troskę wobec starszych, samotnie mieszkających osób.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji został poinformowany przez mieszkankę Lubania, że jej sąsiadce mogło stać się coś złego, ponieważ od dwóch dni nikt jej nie widział. We wskazane miejsce trafili policjanci. Zapukali do mieszkania 81-latki, jednak nikt nie otwierał. Funkcjonariusze widząc, że drzwi są zabezpieczone jedynie łańcuszkiem, postanowili pokonać zabezpieczenie.

W mieszkaniu policjanci znaleźli starszą kobietę, która doznała udaru. Natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy i powiadomili pogotowie ratunkowe. 81-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

Dzięki szybkiej reakcji sąsiadki i policjantów, prawdopodobnie uratowane zostało życie kobiety. Policjanci apelują o wzmożoną czujność, która może przyczynić się do uratowania starszych, mieszkających samotnie osób.

(KWP we Wrocławiu / mk)

Powrót na górę strony