Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motorowodniacy uratowali 70-letniego żeglarza

Data publikacji 23.08.2017

Dzięki szybko przeprowadzonej, wspólnej akcji policyjnych motorowodniaków oraz ratowników WOPR, uratowany został 70-letni żeglarz. Amator sportów wodnych, korzystając ze sprzyjającej aury, postanowił samotnie pożeglować po Zalewie w Przeczycach. Nagle silny podmuch wiatru wywrócił jego żaglówkę.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło nad przeczyckim zalewem. 70-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego postanowił wybrać się samotnie w krótki rejs po tym akwenie. W pewnym momencie nagły, intensywny podmuch wiatru przewrócił jego żaglówkę. Mężczyzna, który wypadł z łodzi na szczęście miał założoną kamizelkę ratunkową. 70-latek nie był jednak w stanie sam wydostać się z wody.

Z brzegu całe dramatyczne zdarzenie obserwowali zarówno pełniący służbę nad zalewem policyjni motorowodniacy, jak i ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomoc dla żeglarza ruszyła natychmiast. Jako pierwsi do 70-latka dopłynęli ratownicy wodni. Po chwili do akcji ratunkowej dołączyli również policjanci. Wycieńczony mężczyzna został przetransportowany do brzegu. Policjanci i ratownicy odholowali żaglówkę w bezpieczne miejsce.

(KWP w Katowicach / mg)

  • akcja ratownicza na wodzie
  • akcja ratownicza na wodzie
  • akcja ratownicza na wodzie
Powrót na górę strony