Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pośrednik finansowy uczestniczył w wyłudzeniu kredytu

Piotrkowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o usiłowanie wyłudzenia kredytu na blisko 130 tysięcy złotych. Mężczyźni mieli posłużyć się do tego nieprawdziwym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Jeden ze sprawców był pośrednikiem finansowym współpracującym z placówką bankową, w której chciał wyłudzić pieniądze. Zostali zatrzymani w oddziale banku.

Zdarzenie miało swój początek 10 sierpnia br. w oddziale placówki bankowej w Piotrkowie Trybunalskim, 44-letni mieszkaniec Zgierza, jako pośrednik finansowy, złożył dokumenty na kredyt w wysokości blisko 130 tys. zł. Dokumenty wystawione były na nazwisko 61-letniego łodzianina. Już po upływie dwóch tygodni obaj mężczyźni zgłosili się do oddziału banku na terenie Łodzi. 61-latek złożył jeszcze zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach oraz podpisał umowę kredytową.

Szybko okazało się, że wszystkie złożone przez mężczyzn dokumenty były podrobione. Nie doszło także do wypłaty gotówki, bo w placówce banku oszuści zostali zatrzymani przez piotrkowskich policjantów, na co dzień zwalczających przestępczość gospodarczą. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie wyłudzenia kredytu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 61-latek podczas przesłuchania tłumaczył, że miał tylko podpisać dokumenty i otrzymać tylko niewielką część wypłaconej przez bank gotówki.

Pozostałe pieniądze miały wpłynąć na konto pośrednika. Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował wobec sprawców dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Łodzi / ig)

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony