Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant mistrzem olimpijskim w wyciskaniu sztangi

Data publikacji 24.08.2017

Sierżant sztabowy Andrzej Kocyła z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w dyscyplinie wyciskania sztangi leżąc RAW, w kategorii 105 kg, zajął pierwsze miejsce z nowym rekordem olimpijskim. Andrzej Kocyła jest IV-krotnym Mistrzem Olimpijskim, II-krotnym Mistrzem Europy i XIII–krotnym Mistrzem Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.

 Podczas Igrzysk Olimpijskich Służb Mundurowych w Los Angeles sierżant sztabowy Andrzej Kocyła startując w dyscyplinie wyciskania sztangi leżąc RAW w kategorii 105 kg, obronił tytuł mistrza olimpijskiego. Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w tyle pozostawił swoich konkurentów. Gdy jego przeciwnicy zaczynali zawody od ciężaru 170 kg, sierżant sztabowy Andrzej Kocyła wszedł na pomost dopiero, gdy na sztandze znajdował się ciężar 230 kg. W drugim podejściu podniósł jeszcze większy ciężar – podniósł sztangę ważącą 240 kg i tym samym przypieczętował swój triumf w zawodach, ustanawiając jednocześnie nowy rekord igrzysk.

Sierżant sztabowy Andrzej Kocyła jest już 4-krotnym Mistrzem Olimpijskim, 2-krotnym Mistrzem Europy oraz 13-krotnym Mistrzem Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP wqe Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony