Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zaatakowanie dwóch osób maczetą

Data publikacji 24.08.2017

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie dwóch osób przy użyciu maczety. Wobec podejrzanego zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze służby patrolowo-interwencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie dwóch osób przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Celem sprawcy stali się dwaj znani mu mężczyźni po tym, jak zwrócili mu uwagę, że przeklina. Podejrzany przy użyciu maczety zadał pokrzywdzonym kilka ciosów w okolice głowy. Obaj ranni zostali przewiezieni do bolesławieckiego szpitala.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 35-latka w pobliżu miejsca zdarzenia i zabezpieczyli maczetę, która została użyta do popełnienia przestępstwa. Okazało się, że w przeszłości mężczyzna był już karany za czyny przeciwko życiu i zdrowiu. Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dwóch osób, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Sąd orzekł wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 35-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

((KWP wew Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.76 MB)

Powrót na górę strony