Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przestępstwo na tle narodowościowym

Data publikacji 24.08.2017

Policjanci z bielańskiej komendy prowadzą czynności w sprawie znieważenia oraz stosowania przemocy wobec obywatela Etiopii. Za przestępstwo na tle narodowościowym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące znieważenia oraz uszkodzenia ciała obywatela Etiopii. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzony został zaatakowany słownie oraz fizycznie przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn, w momencie kiedy wracał do domu po zakończonej pracy.
Powiadomieni funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności służbowe a pokrzywdzonemu udzielono niezbędnej pomocy. Jeden z napastników 31 letni Tomasz B. został ujęty bezpośrednio po zdarzeniu przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i przekazany w ręce policjantów. Następnie w wyniku prowadzonych intensywnych działań,  bielańscy kryminalni ustalili i zatrzymali drugiego z mężczyzn, którym okazał się 33-latni Paweł Z. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który został przekazany do Prokuratury. Dzisiaj obaj mężczyźni najprawdopodobniej usłyszą zarzuty w sprawie napaści na tle narodowościowym. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.   

Powrót na górę strony