Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 91-latki

Data publikacji 25.08.2017

Pyrzycka Policja prowadziła poszukiwania starszej kobiety, która po południu wyszła z domu i do niego nie powróciła. W policyjnej akcji wzięły udział zaprzyjaźnione służby, a także osoby które zgłosiły się dobrowolnie. Zaginięcie osoby wzbudzało tym większe zaniepokojenie rodziny, gdyż starsza pani choruje na demencję i z tego powodu jej życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo.

W ubiegły weekend tj. 19-20 sierpnia br. zaginęła 91-letnia mieszkanka Pyrzyc. Według relacji rodziny która zgłosiła zaginięcie, starsza pani opuściła teren posesji ok. godz. 18.00 i oddaliła się w kierunku jednej z ulic miasta, a następnie nie powróciła do godzin wieczornych. Zaginięcie tej osoby miało miejsce po raz pierwszy, a fakt że jest osobą w podeszłym wieku i choruje potęgowało zaniepokojenie rodziny.

Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Informacja o zaginionej błyskawicznie trafiła do wszystkich patrolujących policjantów. W działaniach poszukiwawczych za zaginioną zaangażowane zostały znaczne siły. Oprócz ogromnego zaangażowania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w poszukiwaniach wzięli udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, strażacy ochotnicy z sekcji poszukiwawczej OSP Wołczkowo wraz z psami służbowymi, a także funkcjonariusze Straży Granicznej oraz członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego.

Akcja poszukiwawcza za zaginioną 91-latką zakończyła się.szczęśliwie. Starsza pani została odnaleziona w niedzielę w godzinach rannych przez policjanta Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy. Kobieta została znaleziona na łące oddalonej o 3 km od miejsca zamieszkania. W chwili odnalezienia nie była w stanie poruszać się o własnych siłach, jednak była komunikatywna. Niezwłocznie została przetransportowana do szpitala, gdzie została objęta opieką medyczną.

Wszystkim służbom, które udzieliły nieocenionego wsparcia składamy serdeczne podziękowania.

(KWP w Szczecienie / mg)

Powrót na górę strony