Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 13 tys. działek marihuany zabezpieczone

Data publikacji 25.08.2017

Funkcjonariusze z Wrocławia zlikwidowali kilka plantacji konopi indyjskich na terenie powiatu górowskiego. Uprawy zlokalizowane były w kompleksach leśnych. Z zabezpieczonych roślin można byłoby uzyskać ponad 12 tys. porcji handlowych narkotyku. Trzem zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu, w wyniku działań prowadzonych na terenie powiatu górowskiego, zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe.

Funkcjonariusze zlikwidowali kilka plantacji konopi indyjskich, które ukryte były na terenie pobliskich lasów. Łącznie zabezpieczono prawie 110 krzewów w różnej fazie wzrostu. Niektóre z nich miały nawet 2 metry wysokości. Po ich osuszeniu można byłoby uzyskać 12 tys. porcji narkotyków.  Policjanci ujawnili także ponad 1,1 tys. porcji suszu marihuany. Na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 11 tys. zł. 

Pierwszy z podejrzanych został zatrzymany przez policjantów w pobliżu lasu. Kolejne dwie osoby policjanci znaleźli w ich miejscu zamieszkania, gdzie pozyskiwane z plantacji konopie były suszone. Podejrzani trafili do aresztu i niedługo staną przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, osobie, która uprawia konopie indyjskie, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mk)

Film Policjanci zlikwidowali plantacje marihuany ukryte w kompleksach leśnych

Opis filmu: konopie indyjskie rosnące w szklarni

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali plantacje marihuany ukryte w kompleksach leśnych (format mp4 - rozmiar 20.47 MB)

Powrót na górę strony