Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cytat ze znanego filmu na tablicy rejestracyjnej motocyklisty, nie uchronił go przed płaczem

Data publikacji 28.08.2017

Cytat ze znanego filmu polskiego znajdujący się na tablicy rejestracyjnej nie uchronił motocyklisty przed płaczem. Kierujący przejechał na czerwonym świetle i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przewrócił się, ponadto nie miał uprawnień do kierowania, był nietrzeźwy i prowadził motocykl niedopuszczony do ruchu. Mężczyzna odpowie również za posiadanie substancji psychoaktywnych, które policjanci znaleźli podczas jego przeszukania.

W nocy z soboty na niedzielę (26-27.08.2017 r.) kilka minut po godzinie 01:00 na ul. Wyszyńskiego, policjanci zauważyli motocyklistę, którego kierowca przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Gdy policjanci chcieli go zatrzymać do kontroli drogowej, ten zaczął uciekać. Na skrzyżowaniu ul. Synów Pułku z ul. Orłowicza, 33-latek jadąc z nadmierną prędkością przewrócił się. Na szczęście nie odniósł on poważniejszych obrażeń.

Funkcjonariusze poddali 33-latka badaniu na zawartość alkoholu. Tester wykazał, że jest on nietrzeźwy. W celu ustalenia dokładnej ilości alkoholu w organizmie kierowcy, policjanci przewieźli mężczyznę do szpitala, gdzie została pobrana mu krew do badań. Ponadto podczas przeszukania 33-latka funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Jak by tego było mało, okazało się również, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy na kierowanie motocyklami.

W trakcie oględzin pojazdu, okazało się, że mężczyzna zakrył tablicę rejestracyjną naklejką ze znanym cytatem pochodzącym z filmu polskiego myśląc, że nie zostanie on zidentyfikowany. 33-latek nie uniknie także odpowiedzialności i odpowie za złamanie szeregu przepisów ruchu drogowego.

Motocyklista, m.in.:

- przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle

- kierował pojazdem nie posiadając wymaganej kategorii prawa jazdy

- kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego

- niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze

- kierowanie pojazdem bez wymaganej kategorii

Oprócz wykroczeń odpowie on również za przestępstwa, tj.:

- kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości

- niezatrzymanie się do kontroli drogowej

- posiadanie substancji zabronionych

Funkcjonariusze na 33-letniego amatora jazdy motocyklem nałożyli mandaty karne na łączną kwotę 1800 zł, oraz 7 punktów karnych. Mężczyzna przed sądem będzie tłumaczył się za ucieczkę, kierowanie w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa 33-latkowi może grozić kara nawet 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

  • Cytat ze znanego filmu na tablicy rejestracyjnej motocyklisty, nie uchronił go przed płaczem
  • Cytat ze znanego filmu na tablicy rejestracyjnej motocyklisty, nie uchronił go przed płaczem
  • Cytat ze znanego filmu na tablicy rejestracyjnej motocyklisty, nie uchronił go przed płaczem
Powrót na górę strony