Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki czujnym sąsiadom, szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii

Data publikacji 28.08.2017

Wczoraj wieczorem patrol policji został skierowany na jedno z osiedli mieszkaniowych w Biłgoraju gdzie według zgłoszenia z jednego z mieszkań ma ulatniać się gaz. Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili ten fakt. Dzięki czujności sąsiadów, szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Jak się okazało 47 latka z Biłgoraja odkręciła butlę z gazem a potem próbowała odpalić papierosa. Kobieta została umieszczona na izbie wytrzeźwień. Odpowie za narażenie na na niebezpieczeństwo wielu osób grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 21:30 patrol policji został skierowany do bloku na jednym z osiedli mieszkaniowych w Biłgoraju gdzie według zgłoszenia z jednego z mieszkań ma ulatniać się gaz.

Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili ten fakt. Po kilku minutach drzwi otworzyła nietrzeźwa kobieta. Jak wynika z wstępnych ustaleń 47-latka odkręciła butlę z gazem i chciała odpalić papierosa. Dzięki czujności sąsiadów, szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów, którzy natychmiast zakręcili wszystkie kurki na kuchence gazowej i butlę z gazem, otworzyli okna w mieszkaniu i zatrzymali 47-latkę nie doszło do tragedii.

Jak się okazało kobieta była nietrzeźwa. Miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto nie wykonywała poleceń policjantów i zachowywała się agresywnie. Z uwagi fakt iż swoim zachowaniem sprowadziła realne zagrożenie dla zdrowia, życia i mienia wielu osób została zatrzymana i osadzona na izbie wytrzeźwień z Zamościu.

Kobieta odpowie również przed sądem grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ig)

Powrót na górę strony