Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o paserstwo zatrzymany

Data publikacji 28.08.2017

Funkcjonariusze dolnośląsko-saksońskiej grupy „Nysa” i policjanci z Bogatyni zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o paserstwo pojazdów. Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego współpracował z obywatelem Niemiec, który przekazywał mu samochody, a następnie zgłaszał w swoim kraju ich kradzież, aby wyłudzić odszkodowanie. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa przed sądem.

W minionym tygodniu funkcjonariusze dolnośląsko-saksońskiej grupy "Nysa" wraz z bogatyńskimi policjantami z pionu kryminalnego przeprowadzili akcję wymierzoną w przestępczość samochodową. Policjanci w trakcie sprawdzania jednej z posesji na terenie Bogatyni ujawnili schowany pod wiatą samochód marki BMW serii 5 na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

Dzięki współpracy z niemieckimi funkcjonariuszami bardzo szybko okazało się, że pojazd, wart ponad 200 tys. zł, kilka godzin wcześniej został zgłoszony jako skradziony na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca tego miasta, który ukrył tam pojazd. Dodatkowo mundurowi w pomieszczeniu zajmowanym przez mężczyznę znaleźli ponad 20 porcji marihuany.

Funkcjonariusze realizując dalsze czynności znaleźli na terenie innej posesji części od samochodu marki VW Passat, które pochodziły z pojazdu zgłoszonego również jako kradziony na terenie Niemiec.

Żmudna praca funkcjonariuszy doprowadziła do 21-letniego obywatela Niemiec. Jak ustalili policjanci obcokrajowiec przekazywał samochody dla 28-letniego mieszkańca Bogatyni, aby ten je sprzedawał na części, a następnie sam zgłaszał kradzież tych pojazdów w Niemczech.

Bogatynianin usłyszał zarzuty paserstwa i posiadania środków odurzających, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast niemieccy funkcjonariusze na terenie Niemiec zatrzymali 21-letniego obywatela swojego państwa, który usłyszał zarzuty fałszywego zgłoszenia o niezaistniałym przestępstwie oraz próby wyłudzenia odszkodowania.

(KWP we Wrocławiu / ig)

  • Skradzione bmw
  • Skradzione bmw
  • Skradzione bmw
Powrót na górę strony