Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 kg narkotyków i 548 krzewów konopi indyjskich

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie wspólnie ze strażnikami granicznymi ze Świnoujścia oraz policjantami SPAP KWP w Szczecinie dokonali przeszukania trzech nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Białogard. W rezultacie ujawnili ponad 6,5 kg głównie amfetaminy i marihuany. W związku ze sprawą zatrzymano również cztery osoby. Dwie z nich decyzją sadu zostały aresztowane. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei w miejscowościach Gorzewo i Zaborów gostynińscy policjanci zlikwidowali uprawę 548 konopi indyjskich. Wszystkie rośliny zostały zabezpieczone. Z obu plantacji można by było uzyskać około 12 kilogramów narkotyku o wartości 450 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie w wyniku własnych ustaleń uzyskali informację, iż na terenie powiatu białogardzkiego ma znajdować się znaczna ilość substancji psychotropowych.

W związku z zagrożeniem, iż osoby związane z rozprowadzaniem środków odurzających mogą posiadać broń palną, w akcji wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie udział wzięli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu oraz dwie drużyny Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Powiatowej Policji w Szczecinie.

Funkcjonariusze równocześnie przeszukali trzy posesje zlokalizowane na terenie powiatu białogardzkiego. W wyniku podjętych czynności doszło do zatrzymania trzech mieszkańców powiatu białogardzkiego oraz ujawnienia znacznej ilości środków odurzających. Efektem wykonanych czynności było zabezpieczenie ponad dwóch kg marihuany, ponad 4 kg amfetaminy, mniejsze ilości metaamfetaminy i entazy. Ponadto zabezpieczono również krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie działań policjanci zatrzymali trzy osoby na terenie posesji. Nie przebywał tam jednak jeden z głównych podejrzanych.  W wyniku prowadzenia czynności poszukiwawczych zatrzymany został on na terenie Biłgoraju.

Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. W stosunku do dwóch mężczyzn Sąd Rejonowy w Białogardzie  zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

***

Gostynińscy kryminalni w wyniku własnych ustaleń operacyjnych w miejscowości Gorzewo, w gminie Gostynin znaleźli nielegalną plantację konopi indyjskich. Rośliny o różnej wielkości rosły na polanie w lesie. Na miejscu zabezpieczono 143 rośliny, a cała plantacja została zniszczona. Tego samego dnia funkcjonariusze znaleźli kolejne miejsce, gdzie uprawiano konopie. W miejscowości Zaborów, w lesie rosło 405 krzewów marihuany.

Łącznie zabezpieczono 548 krzewów. Z obu plantacji można by było uzyskać około 12 kilogramów narkotyków o wartości 450 tys. złotych. W chwili obecnej w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie trwają czynności w obu sprawach. Policjanci ustalają odpowiedzialnych za nielegalne uprawy.

(KWP w Szczecinie, KWP zs. w Radomiu / ig, mw)

  • KWP w Szczecinie

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • KWP zs. w Radomiu

  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
Powrót na górę strony