Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o kradzież zatrzymani, odzyskano ponad 150 tys. zł

Data publikacji 29.08.2017

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym pracownika firmy kurierskiej podejrzewanego o kradzież przesyłki z kartą bankomatową. Z konta bankowego znajdującego się w jednym z państw strefy euro dokonali ponad 70 wypłat na kwotę blisko 280 tys.zł. Policjanci z wydziału kryminalnego odzyskali ponad 150 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili, że pieniądze wydali oni między innymi na luksusowe wakacje w Grecji.

Z policyjnych ustaleń wynika, że w lipcu br. w jednej z firm kurierskich doszło do kradzieży przesyłki zawierającej kartę bankomatową wraz z dokumentacją. Została ona wysłana do klienta w Polsce przez jeden z banków znajdujących się w państwie należącym do strefy euro.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali w tej sprawie 51-letniego mężczyznę zatrudnionego w firmie kurierskiej podejrzewanego o dokonanie kradzieży przesyłki z kartą oraz jego 49- letniego kolegi, z którym jak ustalili policjanci mężczyźni ponad 70 razy w różnych miejscach w kraju dokonywali wypłat pieniędzy. Łącznie było to 280 tysięcy złotych.

Wczoraj, 28.08.br., późnym wieczorem, obaj zostali zatrzymani. W dwóch mieszkaniach ujawniono i odzyskano ponad 150 tysięcy złotych.

Pozostała kwota została wydana między innymi na markowe ubrania, buty i biżuterię. Jeden z mężczyzn tuż przed zatrzymaniem zdołał jeszcze spędzić urlop w luksusowym hotelu w Grecji.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piasecznie. Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego wobec obu zatrzymanych zwrócą się do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony