Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Regionalny System Ostrzegania – aplikacja do szybkiego ostrzegania o zagrożeniach

Data publikacji 29.08.2017

RSO umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach – teraz także przez urządzenia mobilne. Dzięki bezpłatnej aplikacji na smartfony, każdy może mieć m.in. dostęp do ostrzeżeń przed sytuacjami kryzysowymi oraz do poradników postępowania w takich sytuacjach. Aplikacja RSO jest obsługiwana przez systemy Android, IOS i Windows Phone.

Regionalny System Ostrzegania to usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożenia. Dzięki niemu mieszkańcy mogą być szybko informowani np. o klęskach żywiołowych przez stronę internetową Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i napisy DVB w telewizji.

Szybki dostęp do powiadomień jest możliwy także przez aplikację mobilną Regionalny System Ostrzegania. Obieg informacji jest w tym systemie niezwykle szybki. Wiadomości z IMGW-PIB czy GDDKiA są natychmiast przekazywane do wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, a stąd trafiają prosto do baz aplikacji. Dzięki temu każdy może być w porę ostrzeżony przed niebezpieczeństwem.

Aplikacja Regionalnego Systemu Ostrzegania pozwala m.in. na:

  • przegląd ostrzeżeń o sytuacjach  nadzwyczajnych na terenie całego kraju z podziałem na  kategorie: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne,
  • przegląd informacji o stanach wód  w rzekach całej Polski z wykorzystaniem interaktywnej mapy,
  • dostęp do poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Pobranie aplikacji bezpłatnej aplikacji RSO jest możliwe za pośrednictwem:

(KWP we Wrocławiu / mk)

Powrót na górę strony