Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochód skradziony w Anglii policjanci odzyskali na terenie gminy Gniewkowo

Data publikacji 29.08.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewkowie w garażu na terenie gminy znaleźli częściowo „rozebranego” mercedesa. Jak się okazało, samochód został skradziony w lipcu tego roku na terenie Wielkiej Brytanii. Zatrzymany do sprawy mężczyzna zajmował się demontażem pojazdu. Odpowie za paserstwo. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci z Gniewkowa ustalili, że w jednej z miejscowości ukryty jest samochód pochodzący z kradzieży. Wczoraj, 28.08.br., przystąpili do działania i wkroczyli na teren wytypowanej posesji. Tam w garażu ujawnili samochód marki Mercedes warty około 200 tys. zł. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że samochód został skradziony w lipcu tego roku na terenie Wielkiej Brytanii. Pojazd w garażu był częściowo zdemontowany za sprawą 46-letniego, przebywającego tam mężczyzny. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Samochód policjanci zabezpieczyli.

Dzisiaj, 29.08.br., na podstawie zgromadzonych materiałów, mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu teraz kara więzienia do 5 lat.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • zabezpieczony skradziony mercedes
  • zabezpieczony skradziony mercedes
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony