Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za posiadanie narkotyków i zakup przedmiotów pochodzących z kradzieży

Data publikacji 30.08.2017

Zgorzeleccy policjanci podczas prowadzonych działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie substancji psychotropowych oraz przedmiotów pochodzących z kradzieży. W pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli ukryte blisko 1400 porcji metamfetaminy oraz 15 rowerów górskich, elektronarzędzia i kosmetyki samochodowe, których pochodzenia nie potrafił wytłumaczyć. Zatrzymanemu grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na terenie miasta 40-letniego mieszkańca Zgorzelca, podejrzanego o posiadanie substancji psychotropowych. Policjanci znaleźli ukrytą przez mężczyznę metamfetaminę, z której można by było uzyskać blisko 1400 porcji handlowych tego narkotyku. Dodatkowo mężczyzna posiadał w zajmowanych piwnicach 15 rowerów górskich, elektronarzędzia i kosmetyki samochodowe mogące pochodzić z kradzieży na terenie powiatu zgorzeleckiego i Niemiec.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i nabycia przedmiotów pochodzących z kradzieży. Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, sąd zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10, natomiast przestępstwo paserstwa karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zabezpieczone rowery
  • zabezpieczone rowery
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zatrzymany mężczyzna

Film Tymczasowy areszt za posiadanie narkotyków i zakup przedmiotów pochodzących z kradzieży

Pobierz plik Tymczasowy areszt za posiadanie narkotyków i zakup przedmiotów pochodzących z kradzieży (format mp4 - rozmiar 2.93 MB)

Powrót na górę strony