Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poparzeni przy produkcji alkoholu

Data publikacji 30.08.2017

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie wybuchu alkoholu, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na Osiedlu Kopernika. Właściciele mieszkania z poparzeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Z powodu zdarzenia nikt z pozostałych lokatorów bloku nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 29.08.br., około godziny 14.30, w mieszkaniu przy ulicy Gagarina w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że małżeństwo produkowało w domu alkohol. W pewnym momencie doszło do wybuchu jego oparów, w wyniku czego kobieta i mężczyzna doznali poparzeń ciała. Zniszczeniu uległa również kuchnia. 55-latek został przetransportowany do szpitala lotniczym pogotowiem ratunkowym. Kobieta również przebywa w szpitalu.

Do późnych godzin popołudniowych na miejscu pracowała grupa dochodzenio- śledcza z zabrzańskiej komendy. Nikt z pozostałych lokatorów w wyniku zdarzenia nie ucierpiał. Nie była również zarządzana ewakuacja budynku. Przybyli na miejsce funkcjonariusze służby celno-skarbowej zabezpieczyli 30 litrów cieczy o różnej zawartości procentowej alkoholu etylowego. Czynności w sprawie trwają.

(KWP w Katowicach / mw)

  • policjant wykonujący czynności w mieszkaniu
  • policjant wykonuje czynności w mieszkaniu w którym doszło do wybuchu oparów alkoholu
  • kuchnia, w której doszło do wybuchu oparów alkoholu
  • kuchnia, w której doszło do wybuchu oparów alkoholu
  • kuchnia, w której doszło do wybuchu oparów alkoholu
  • kuchnia, w której doszło do wybuchu oparów alkoholu
Powrót na górę strony