Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Radziejowa uratowali desperata

Data publikacji 30.08.2017

To była błyskawiczna akcja policjantów z Radziejowa. Dzięki ich interwencji nie doszło do tragedii. Mundurowi reanimowali 19-letniego desperata aż do czasu przyjazdu ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek tj. 25 sierpnia br. około 18.00 w jednej z miejscowości w powiecie radziejowskim. Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Natychmiast skierował pod wskazany adres patrol prewencji w składzie: sierż.sztab. Maciej Stawicki i st. post. Łukasz Paczkowski.

Drzwi do domu były zamknięte i nikt nie odpowiadał na wezwania policjantów. Przez okno budynku mundurowi zobaczyli wiszącego na linie mężczyznę. Policjanci bez chwili wahania wybili szybę w oknie i weszli do środka, po czym odwiązali desperata. Mężczyzna był nieprzytomny, dlatego mundurowi natychmiast rozpoczęli reanimację, którą prowadzili aż do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze przekazali 19-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

Dzisiaj z sierż. sztab. Maciejem Stawickim i st. post. Łukaszem Paczkowskim spotkał się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie podinsp. Tomasz Pacholski, który podziękował funkcjonariuszom za postawę godną naśladowania i przede wszystkim za uratowanie ludzkiego życia. Komendant podkreślił profesjonalizm funkcjonariuszy oraz zdecydowane działanie bez chwili wahania.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

  • Komendant dziękuje policjantom z Radziejowa za uratowanie mężczyzny
  • Komendant dziękuje policjantom z Radziejowa za uratowanie mężczyzny
  • Komendant dziękuje policjantom z Radziejowa za uratowanie mężczyzny
Powrót na górę strony