Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

59-letni nożownik aresztowany

Data publikacji 30.08.2017

Stargardzcy policjanci zatrzymali 59-latka, który w trakcie alkoholowej imprezy zaatakował nożem innego mężczyznę, po czym próbował uciec funkcjonariuszom. 57-latek z raną ciętą szyi został przetransportowany do szpitala. Nożownikowi grozi kara do 5 lat więzienia.

W Stargardzie przy ul. Płatnerzy odbywała się zakrapiana alkoholem domowa impreza. W jej trakcie 59-latek pokłócił się ze swoim 57-letnim znajomym. W pewnym momencie starszy z nich zaatakował młodszego nożem.

Uliczni przechodnie dostrzegli mężczyznę z raną ciętą szyi i powiadomili pogotowie ratunkowe. Zgłoszenie otrzymali także stargardzcy policjanci. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon i ustalili rysopis sprawcy napaści. Niedługo potem odnaleźli podejrzanego 59-latka. Mężczyzna próbował uciekać, jednak został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Natomiast pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i poczynionych ustaleń, podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Zastosowano wobec niego najsurowszy ze środków zapobiegawczych, jakim jest tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mk)

Powrót na górę strony