Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowski policjant złotym medalistą Mistrzostw Polski

Data publikacji 30.08.2017

W Sosnówce koło Karpacza w powiecie jeleniogórskim funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych stoczyli walkę o tytuł najlepszego zawodnika w kolarstwie górskim szosowym. Mistrzostwa Polski w tych zawodach odbyły się 27 sierpnia br. Asp. sztab. Sylwester Sordyl z dzierżoniowskiej policji został złotym medalistą tych zawodów w kategorii policjant.

Mistrzostwa rozegrane zostały na dystansie 61 km w ramach Górskich Mistrzostw Polski tandemów, służb mundurowych i amatorów w kolarstwie szosowym. Zawody rozgrywane były jako wyścig terenowy, po naturalnej nawierzchni oraz ścieżkach specjalnie przygotowanych na terenie Podgórzyna - Sosnówki.

Łącznie w zawodach startowało kilkudziesięciu funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych z całego kraju. Z garnizonu dolnośląskiego puchar otrzymał w kategorii policjant, za I miejsce - Sylwester Sordyl. Nasz złoty medalista służbę pełni w Wydziale Ruchu Drogowego, gdzie sprawuje funkcję specjalisty. Jego największą pasją jest właśnie rower. Kolarstwo uprawia od najmłodszych lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych i zawodowych.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony